تحویل کالا

ضمانت تحویل سالم محصول

پرداخت مطمئن

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پرداخت آنلاین

پرداخت از طریق درگاه های معتبر

پرداخت بانکی

پرداخت از طریق پایا

با هنر انتزاعی به خانه های مدرن جان دهید

استفاده از هنر انتزاعی یا آبستره در دکوراسیون

نقاشی ها و مجسمه های انتزاعی، جهان را از دیدگاهی متفاوت تفسیر می کنند و در عین حال به راحتی  از طریق رنگ و شکل با ما ارتباط می گیرند و می توانند بیانگر روحیات و مودهای متفاوت باشند. هنر انتزاعی به راحتی می تواند در پس زمینه محو شود یا بر عکس مهم ترین جلوه هر فضایی باشد، بنابراین در هر سبک طراحی، چه مدرن، چه سنتی، چه روستایی و یا چه جایی در بین آن ها، همیشه راهی برای گنجاندن نقاشی ها یا هنرهای حجمی انتزاعی وجود دارد. چند استراتژی جالب برای استفاده از این هنر در دکوراسیون را در این جا بببینید.

● از هنر انتزاعی به عنوان اکسنتی در طراحی داخلی استفاده کنید

هنر آبستره در طراحی داخلی

از نقاشی های دیواری انتزاعی، مجسمه ها، هنرهای حجمی و آثار هنری سه بعدی برای زیباسازی دنیایتان استفاده کنید. هنر انتزاعی بدون تم و عنوان فرصت های زیاد و دست بازی برای ارائه روحیات و حال و هوای محتلف به دست می دهد. از این هنر به عنوان اکسنتی زیبا برای تکمیل دکوراسیون فضا استفاده کنید ولی فراموش نکنید که هدف هنرمند تاثیر در دنیای درونی بیننده و تکان دادن اوست.  

● هنر آبستره و ایجاد فضایی مثبت

هنر آبستره 02

ممکن است هنر آبستره کمی غیرقابل درک به نظر برسد، اما برای برخی، نشان گر سطح بالایی از سلیقه و استایل است. با این که ممکن است هنر آبستره هیچ رابظه مشخصی با واقعیت نداشته باشد به راحتی می تواند فضای مثبتی در اتاق ایجاد کند.

رنگ ، شکل و میدیوم مهمترین عناصر به وجود آورنده آثار انتزاعی هستند. می توانید به راحتی از طیف گسترده ای از نقاشی های اکریلیک، رنگ روغن یا دیجیتال که با بیانی فضایی نمایانگر افکار و احساسات هنرمندانشان هستند، دکور زیبایی تهیه کنید. یادتان باشد که باید از ترکیب مجسمه سازی و  آبستره های هیجان انگیز و چیدمان کلی ترکیبی زیبا به وجود آورید.

● می توانید از چند اثر آبستره استفاده کنید

هنر آبستره 03
هنر-آبستره-11

هنر انتزاعی تنها نتیجه خلاقیت یک هنرمند است. اما شما می توانید خانه خود را به نمایشگاهی از آثار هنری مدرن، مانند تصاویر و مجسمه های تزئینی تبدیل کنید. این آثار می توانند به عنوان مکمل اساسی در درک زندگی معاصر استفاده شوند.

 اما یادتان باشد که در صورت لزوم، هنر سنتی و مدرن به راحتی ترکیب می شوند. فقط باید پالت رنگتان محدود باشد.

● یک نقطه کانونی رنگارنگ ایجاد کنید

هنر-آبستره-12

وقتی فضایی به یک آیتم رنگی و بزرگ نیاز داشته باشد، هنر انتزاعی بهترین انتخاب است. ترکیب چشم نواز آن به ایجاد حرکت و عمق در فضا کمک می کند. نقاشی های آبستره رنگارنگ در پس زمینه های روشن به دیوارها عمق می دهند، اما در پس زمینه های پر رنگ تر نیز دوست داشتنی هستند.

● رنگ ها را با نقاشی گستره رنگی در آغوش بگیرید

هنر آبستره 05
هنر-آبستره-14

هنگامی که اتاقی به دوز رنگی زیاد ولی بدون شلوغی نیاز دارد، از نقاشی های گستره رنگی استفاده کنید. رنگ این آثار چه تخت و یکنواخت و چه غنی از عمق، سادگی زیبایی دارد و تاثیر معجزه آسایی بر محیط می گذارد. 

● از دو اثر استفاده کنید

هنر-آبستره-13
هنر-آبستره-15

برای ایجاد حس انسجام و یک پارچگی در دکوراسیون، ترفند ساده این است که از آثار جفتی استفاده کنید. دو اثر می توانند در کنار هم آویزان شوند یا به صورت عمودی روی هم چیده شوند. نکته اصلی حفظ اندازه تابلوها و قاب های یکسان است، طوری که حتی اگر رنگ آمیزی یا ترکیب بندی آن ها متفاوت باشد این آثار به عنوان یک مجموعه منسجم ظاهر شوند.

● از کنار هم گذاری مدرن با سنتی نترسید

هنر آبستره 16

هیچ چیزی مثل دکوری های مقابل یک نقاشی انتزاعی، زیبایی  آوانگارد آن را جلوه گر نمی کند. دکوری هایی مانند حکاکی های پیچیده و جزئیات طلاکاری شده، مبلمان چوب ماهون کلاسیک و ظروف سرو نقره ای، نورپردازی با کریستال و اکسسوار چینی در برابر چاپهای هندسی جسورانه و نقاشی های انتزاعی اثیری ترکیب های جالبی می سازند. می توانید برای ایجاد تضادی غیر منتظره، یک نقاشی مدرن را در قابی قدیمی قرار دهید.

● از رنگ های چیدمان اصلی استفاده کنید

هنر آبستره 17

برای این که استفاده از هنر انتزاعی، در خدمت بقیه دکوراسیون باشد، به رنگ هایی که از قبل در فضا وجود دارند، پایبند باشید. یک نقاشی انتزاعی را متناسب با رنگ زمین  یا دیوارها انتخاب کنید، یا اثر هنری را انتخاب کنید که با رنگ روکش مبل یا روتختی هماهنگ باشد.

در چیدمان های نمونه، آبستره در خدمت چیدمان بوده است. گاهی با ایجاد اکسنت به ایجاد حرکت و سرزندگی در فضا کمک کرده است و گاهی باعث یک پارچه کردن دکور دو فضا بوده است و در هر حال استفاده هوشمندانه از آبستره جلوه زیبایی به فضا بخشیده است. 

abstract-art-10
abstract-art-09
abstract-art-08
Abstract-art-07

نویسنده مطلب آنیسا فراهانی
برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت