تحویل کالا

ضمانت تحویل سالم محصول

پرداخت مطمئن

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پرداخت آنلاین

پرداخت از طریق درگاه های معتبر

پرداخت بانکی

پرداخت از طریق پایا

سبک جاپندی در طراحی داخلی، خانه را سرپناهی برای آسایش و آرامش کنید.

طراحی داخلی جپاندی- ژاپندی

سبک طراحی داخلی جاپندی  آن طور که از نامش پیدا است، ترکیبی ساده از عناصر ژاپنی و اسکاندیناوی است. در ابتدا ممکن است این دو سبک چندان شبیه به هم به نظر نرسند، اما از لحاظ زیبایی شناختی هر دو بر سادگی، راحتی و عناصر طبیعی تاکید دارند. چنین تلفیقی نه تنها یک طراحی زیبا و مدرن ایجاد می کند، بلکه باعث ایجاد حس آرامشی می شود که برای فضای زندگی ایده آل است. سبک های طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی بسیار هماهنگند زیرا هر دو ریشه در مینیمالیسم و راحتی دارند. تفاوت های آنها هم در واقع مکمل یکدیگر است. جایی که طراحی داخلی ژاپن زیبا و شیک است، طراحی نوردیک ها روستایی است. زیبایی مشترک این دو در کنار هم سبکی را ایجاد می کند که هم ساده و هم پیچیده است.

طراحی داخلی جاپندی تنها با به کار گیری چند نکته کلیدی که در این نوشتار به آن ها پرداخته ایم در خانه قابل اجرا است.

پالت رنگ خنثی انتخاب کنید

یکی از برجسته ترین جنبه های مشترک این سبک  طراحی، پالت رنگی خنثی است که فضایی کاملاً هماهنگ و آرامش بخش ایجاد می کند. اگر می خواهید طبیعت مسالمت آمیز جاپندی را در خانه خود تداعی کنید، از رنگ هایی مانند سفید، کرم، بژ و گندمی به خصوص برای دیوار ها استفاده کنید.

برای جلوگیری از ایجاد ظاهری شفاف و استریل می توانید از رنگ های پخته تر برای ایجاد تضاد با رنگ های روشن یاد شده استفاده کنید. با این حال، بهتر است به جای رنگهای بیش از حد تیره، از طریق به کارگیری عناصر ارگانیک مانند مبلمان بامبو برنزه یا کفپوش چوبی شکلاتی و گیاهان سبز که رنگی  پخته تر دارند، تعادل و غنا را در طراحی ایجاد کنید.

رنگ های خنثی در طراحی داخلی جپندی- ژاپندی

به فضاهای خالی اهمیت دهید

کاهش بی نظمی نیز برای دستیابی به سبک جاپندی کلیدی است. این طراحی زیبا بر خطوط تمیز و فضاهای باز تمرکز دارد. برای داشتن ظاهر مینیمالیستی می توانید با جعبه و سبدهایی از جنس مواد طبیعی، صفحه نمایش پنهان و…  وسایل اضافی را پنهان کنید و با ایجاد مینیمالیسم مصنوعی از به هم ریختگی فضا و شلوغی محیط جلوگیری کنید. 

مبلمان مینیمال در طراحی ژاپندی- جپندی

از مبلمان ساده و مینیمال استفاده کنید

اگرچه  مبلمان ژاپنی و اسکاندیناوی هر دو دارای خطوط تمیز و ساده هستند، اما از نظر سبک دقیقاً هم یکسان نیستند. مبلمان اسکاندیناوی سبک تر، روشن تر و مدرن تر است و عمدتا بر مینیمالیسم و ​​عملکرد تمرکز دارد، در حالی که سبک ژاپنی تمایل به رنگ های پخته تر و همچنین اشکال ظریف تر دارد.

با توجه به این واقعیت که چنین طرح مینیمالیستی ممکن است برای خیلی ها خسته کننده باشد، می توانید از طریق به کارگیری اکسسوری ها به فضا کمی هیچان بدهید اما با این حال، از آنجا که هر دو سبک ژاپنی و اسکاندیناوی بر عملکرد و سادگی تمرکز می کنند، توصیه می شود که در استفاده از این اکسسوری ها در خانه زیاده روی نکنید.

از زیبایی های طرح اسکاندی با بافت گرم و قطعات نرم استفاده کنید و در عین حال زیبایی و ظرافت دکوراسیون ژاپنی را هم حفظ کنید. نکته در این است که بتوانید احساس آرامش ذن مانند این پیدمان را در فضا از دست ندهید. 

سادگی در طراحی ژاپندی

طراحی جاپاندی بر هنرهای دستی متمرکز است، اما این به معنای جمع آوری دور ریزها نیست. وسایلی را جمع کنید که بادوام باشند و در دکوراسیون شما در سالهای آینده هم قابل استفاده باشند. از فرهنگ وسایل یکبار مصرف که مدتهاست از آن استقبال کرده ایم دوری کنید و در عوض، روی مواد پایدار که ضرر کم تری برای برای سیاره دارند تمرکز کنید.

یک راه ساده دیگر برای افزودن عناصر طبیعی بیشتر در داخل خانه، برای تاکید بر طراحی ساده ژاپنی این است که تا حد امکان از طریق پنجره های بزرگ یا درهای شیشه ای نور طبیعی را  وارد محیط کنید. اما، با توجه به این واقعیت که ممکن است در همه فضاهای داخلی این کار امکان پذیر نباشد، روشنایی و نورپردازی داخلی و همچنین آینه های بزرگ برای بازتاب نور طبیعیی می توانند راه حلی جایگزین باشند.

سبک جاپندی نه تنها با استفاده از ترکیب عناصر تزیینی طبیعی مثل چوب و چوب پنبه و بامبو فضایی زیبا و مدرن ایجاد می کند، بلکه با اضافه کردن گیاهان آپارتمانی، سرسبزی، هوای تازه و فضایی آرامش بخش هم برای شما به ارمغان می آورد.

اگرچه دکور ژاپنی و اسکاندیناوی هیچ یک  جدید نیستند، اما ترکیب این دو در طراحی داخلی، مطمئناً طی چند سال آینده روند رو به رشدی خواهد داشت.

متن حاضر ترجمه و خلاصه ای از دو نوشتار در مورد سبک تلفیقی طراحی جاپندی با عنوان جاپندی چیست و “ملزومات سبک جاپندی در تبدیل خانه به سرپناهی برای آسایش است. 


نویسنده مطلب آنیسا فراهانی
برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت