تحویل کالا

ضمانت تحویل سالم محصول

پرداخت مطمئن

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پرداخت آنلاین

پرداخت از طریق درگاه های معتبر

پرداخت بانکی

پرداخت از طریق پایا

استادیوم ملی جدید المپیک توکیو ، پیوند معماری مدرن و معماری سنتی ژاپنی

استادیوم ملی المپیک ژاپن 03

استادیوم ملی جدید ژاپن ورزشگاهی چند منظوره و محل افتتاحیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ است. این ورزشگاه در محل استادیوم قدیمی که تخریبش در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید، ساخته شده است. استادیوم به شکل یک بیضی بزرگ ساخته شده و ساختار اصلی آن بتن مسلح و فولاد است. طراحی سقف از نوع رخ بام های ژاپنی است و  سازه آن از فولاد و چوب کاج با خرپاهایی از جنس چوب سرو است.

استادیوم ملی المپیک ژاپن 02
استادیوم ملی المپیک ژاپن 2020

برای ایجاد یکپارچگی باغ های میجی محیط اطراف با سازه استادیوم، طراحان این سازه ارتفاع آن را در حداقل نگاه داشتند. بالکن های هر طبقه نیز با پوششی از گیاهان بومی مزین شد. به این ترتیب، استادیوم مدرن المپیک ژاپن با ترکیب فناوری ژاپنی با پیکره ای از فولاد و چوب و توجه به جزییات بومی و اقلیمی ساخته شده است. 

استادیوم ملی المپیک ژاپن 04
Tokyo Stadium Roof

سقف استادیوم مسطح است و از جایگاه تماشاگران محافظت می کند.  کاشت  ۴۷۰۰۰ گیاه بومی در پشت جایگاه تماشاگران در محل رخ بام ها، گردش هوا در محیط را به حداکثر رسانده است. این محیط سبز از بیرون قابل مشاهده است و به یکپارچگی استادیوم با جنگل های اطراف کمک کرده است. 

Tokyo Stadium Eaves

رخ بام ها که تفسیری معاصر از لبه های برجسته ساختمانهای چوبی سنتی ژاپنی هستند توسط کنگو کوما طراحی شده اند. رخ بام ها برای آب و هوای ژاپن بسیار پرفایده هستند، چرا که در برابر تابش مستقیم آفتاب سدی ایجاد کرده و در جایگاه تماشاچیان نسیم ملایمی ایجاد می کنند. همین رخ بام ها عامل اصلی تبدیل این سازه به سازه ای سازگار با محیط زیست هستند. 

جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب و ورود باران، ایجاد گردش هوا و خنک کردن محیط در هوای گرم از جمله مزایای عملکردی این طراحی است. 

Tokyo Stadium Plans 2
لی اوت استادیوم توکیو- همکف
لی اوت استادیوم توکیو

مشخصان بنا در یک نگاه:

 

طراحی: Azusa و دفتر معماری و طراحی شهری  Kengo Kuma

ساخت و ساز : Dasei

مساحت: ۱۹۲،۰۰۰ متر مربع

در نما از چوب، به عنوان یک متریال سازگار با آب و هوای ژاپن استفاده شده است. سایه اندازها، با ظاهری مدرن، با مسدود کردن نور مستقیم خورشید، نسیم مطبوعی را برای فضاهای داخلی فراهم می آورد و ازهمه مهمتر، این که این طراحی سازگار با محیط زیست است.

کارفرما: مرکز تبلیغات ورزشی ژاپن


نویسنده مطلب آنیسا فراهانی
برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت