تحویل کالا

ضمانت تحویل سالم محصول

پرداخت مطمئن

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پرداخت آنلاین

پرداخت از طریق درگاه های معتبر

پرداخت بانکی

پرداخت از طریق پایا
مبلمان فضای باز

بر اساس آمارهای سازمان ملل تا سال ۲۰۵۰ بیش از دو سوم جمعیت جهان در شهرها زندگی خواهند کرد. این بدان معنی است که بسیاری از شهر ها با تراکمی غیر قابل تصور مواجه خواهند شد. بدیهی است که در چنین شرایطی گسترش فضاهای سبز شهری اهمیتی روزافزون خواهد یافت، فضاهای آرامش بخشی که در خدمت آسایش و راحتی شهروندانش  بوده و تن و روان آن ها را فعال و سالم نگه خواهد داشت.

 

لزوم ساخت و توسعه فضای سبز خانگی

گسترش و توسعه زیرساخت های سبز شهری به تدبیر برنامه ریزان شهری و دولت ها نیاز دارد. این سازمان ها در مورد چگونگی استفاده از زمین های شهری تجدید نظر می کنند و به روش های جدیدی برای توسعه زیرساخت های سبز می پردازند. اما بسیاری از مردم هم به ایجاد و گسترش فضاهای سبز در بام خانه ها، تراس و بالکن و باغ و باغچه هایشان علاقمند هستند و در توسعه فضای سبزمحیط زندگیشان همت گمارده اند. به خصوص شیوع بیماری کووید-۱۹ و اعمال محدودیت های اجتماعی اخیر، توجه بسیاری  از مردم را به فضاهای بیکار بام ها و حیاط و حیاط خلوتشان جلب کرد. شرایط خاص پاندمی، دشواری ها و نابسامانی های زیادی برای مردم ایجاد کرده بود. شرایط قرنطینه و ایجاد محدودیت های اجتماعی توزیع برخی محصولات را با اشکال مواجه کرده و به نگرانی ها در مورد امنیت عاظفی و غذایی مردم دامن زده بود، از همین رو ساکنان شهر ها  به تولید سبزیجات و میوه در خانه هایشان رو آوردند. اما برخی دیگر صرفا برای داشتن یک سرگرمی خانوادگی آرام و محیطی دوستانه به ایجاد فضای سبز و باغچه های کوچک در محیط خانه شان رو آوردند.

 

روفگاردن

مزایای اجتماعی این سبزبام ها در دوره پاندمی بر کسی پوشیده نمانده است، چرا که وجود این فضا ها محیط امنی را برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه فراهم کرده است و از انزوای اجتماعی این دوره تا حدی کاسته است.

فواید گیاهان به هنگام انزوای اجباری بسیار مهم بوده است. در چنین زمان پرچالشی فضای سبز خانگی مزایای تفریحی ، بهداشتی ، زیست محیطی و حتی اقتصادی دارد، چرا که باغ های سبزیجات خانگی با توسعه و حفاظت از محیط زیست در مقیاسی کوچک، تلاشی برای توسعه پایدار هستند. شاید از همین رو است که با شیوع کرونا، پروژه های روف گاردن یا بام های سبز به خصوص در کشورهای پیشرفته دوباره کلید خورده اند و حتی با محبوبیتی روزافزون رو به رو شده اند. صاحبان سبز بام های بی استفاده هم که آن ها را به دست فراموشی سپرده بودند، به تعمیر و رسیدگی های لازم برای حفظ معماری و سرسبزی محیطهای سبزشان پرداخته اند.

روف گاردن های کاربردی یا همان سبزبام ها، اکنون به خصوص در خانه های شهری نوساز به یکی از فضاهای مرسوم و مد روز تبدیل شده اند. فضای سبز خانگی روی بام ها، تراس یا بلکن ها نه تنها در جنجال زندگی شهری محیطی برای آرامش و آسایش فراهم می کنند، بلکه تا حدی در تعدیل آب وهوا، ایجاد عایقی مناسب در برابر سرما و گرما و بهبود کیفیت هوا نیز موثرند. ناگفته نماند که ایجاد این فضای زیبا، دلپذیر و آرامش بخش به شکلی موثری به ارزش ملک شما می افزاید.


نویسنده مطلب آنیسا فراهانی
برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت