تحویل کالا

ضمانت تحویل سالم محصول

پرداخت مطمئن

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پرداخت آنلاین

پرداخت از طریق درگاه های معتبر

پرداخت بانکی

پرداخت از طریق پایا

خانه های شیک و مدرن همشه آیتم هایی برای تکمیل دکوراسیون فضا روی دیوار ها نصب کرده اند. تابلو ها اولین چیزی هستند که نظر بیننده را به دیوار جلب کرده و حسی از تمامیت فضا را به او منتقل می کنند. مطلب پیش رو از وب سایت فرش هوم به چگونگی اتخاب تابلوی مناسب برای دکوراسیون پرداخته است.

ایده هایی برای دیوارهای مدرن

اگر مبلمان شما عالی چیده شده، اما فضا هنوز به نظرتان ساده و نا تمام است و یا اگر در خانه بزرگی زندگی می کنید و نمی دانید با دیوارهای بزرگ آن چه کنید، باید فکری بکنید. نحوه نورپردازی و استفاده از آباژورها کمک زیادی به بهبود فضا می کند. اما اگر باز هم دیوارهای بزرگ خانه خالی به نظر می رسند، بهتر است با نصب تابلو فضا را بهبود بخشید. بررسی کنید که چه اندازه و چه نوع تابلویی را روی دیوار نصب کنید و چطور و بر چه اساسی تابلو هایی را روی دیوار بزنید، تا فضا را بهتر کنید. ایده های دکوراسیون زیر به شما کمک می کنند که بر این مشکلات فائق آیید.

نحوه انتخاب دکوراسیون دیوار

 اول از همه، نگاهی به دیواری که میخواهید پر کنید بیندازید و تصمیم بگیرید که چه سایزی از تابلو برای آن مناسب است. یک قاعده خوب این است که تابلویی انتخاب کنید که عرض دیوار را حداقل ۶ تا ۱۲ اینچ در هر طرف بپوشاند، به طوری که به نظر برسد که تابلو در مرکز دیوار قرار گرفته است. به عنوان مثال، شما یک دیوار ۳۶ اینچ دارید. اگر از هر طرف حدود ۶ اینچ از دیوار را نپوشانید، یعنی باید تابلویی انتخاب کنید که طول آن حدود ۲۴ اینچ باشد.

اگر بخواهید تابلویی در بالای تخت، سوفا و یا میز قرار دهید، آن وقت باید تابلو یا قطعه هنری انتخاب کنید که طول آن به اندازه همان قطعه از مبلمان یا کمی کوچک تر باشد. از تابلوهایی که از مبلمان عریض تر باشد استفاده نکنید، چرا که کاملا بی ربط به نظر خواهند رسید.

وقتی دیوار زیادی بزرگ باشد آن وقت تهیه تابلوهایی روی بوم های بزرگ خیلی گران تمام می شود، حتی حمل و نقل آن ها هم می تواند کاملا مشکل باشد. در این موقع تابلوهای کوچکتر با تعداد بیشتر انتخاب کنید، طوری که مانند یک کولاژ یا تابلوهای روی دیوار گالری در کنار هم قرار بگیرند.

می توانید تابلوهای دو لت یا سه لت آویزان کنید.  این تابلو ها در واقع پنل های دو یا سه تایی و یا بیشتر از یک کار هستند. حتما بین قطعات دو تا سه اینچ فاصله بگذارید. اگر دیوار خیلی بزرگ است حتی می توانید فاصله بیشتری بین لت ها در نظر بگیرید. همچنین می توان برای ایجاد نقطه کانونی بزرگ و چشمگیر از بوم هایی با فرمت های بزرگ یا تصاویر نقاشی روی کاغذ دیواری هم استفاده کرد. تصاویری که انتخاب می کنید باید پرانرژی، چشم نواز و از لحاظ بصری قدرتمند باشند، به طوری که تاثیر آن ها را در فضا حس کنید.

تابلو را در کجا آویزان کنیم؟

در پایان تصمیم بگیرید که باید در چه ارتفاعی تابلو را آویزان کنید. ارتفاع نصب تابلو در بیشتر مواقع اشتباه تنظیم می شود. قاعده کلی این است که تابلو را در خط دید خود آویزان کنید، بنابراین نباید مجبور شوید که بیش از حد بالا یا پایین آن را نگاه کنید. به عبارتی مرکز تابلو باید حدود ۶۰ اینچ از زمین فاصله داشته باشد.

اگر بخواهید در اتاق نشیمن تابلویی را بالای یک سوفا یا میز آویزان کنید، آن وقت باید تابلو را طوری نصب کنید که لبه پایین آن از بالای سوفا یا میز بالاتر قرار بگیرد.

وقتی تصمیم گرفتید که در کجا احتیاج به تابلو دارید، دور منطقه را چسب کاغذی بکشید. به این ترتیب تصور بهتری از جای تابلو خواهید داشت. چند قدم عقب بروید تا مطمئن شوید که جای تابلو را می پسندید. با نصب تابلو هنرمندانه برخورد کنید. شاید حتی بخواهید به دلیلی مثلا وجود یک گلدان که نیمی از تابلو را می پوشاند، تابلو را کمی دور از مرکز دیوار نصب کنبد. ستینگ یا صحنه ای درست کنید که قرار گرفتن تابلو با فاصله از مرکز دیوار را توجیه کند.

برای نصب تابلو روی دیوار هم راه های بسیاری وجود دارد. اگر تابلو سبک باشد شاید حتی بتوانید از چسب های دو طرفه استفاده کنید تا از سوراخ کردن دیوار بپرهیزید.

 

ایده های بیشتر

البته ایده های دکور دیوار ها تنها به نصب تابلو ها محدود نمی شوند، نقاشی های سنتی قاب شده ، بوم های سبک بدون قاب، کلاژ های فلزی و چوبی، مجسمه های چوبی و فلزی دیواری و… تنها بخشی از هنرهای دیواری هستند که می توانید استفاده کنید.


نویسنده مطلب آنیسا فراهانی
برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت